آخرین قیمت طلا پیش از امروز ۲۴ تیر / افزایش انس جهانی در بازار اثر می‌گذارد؟

آخرین قیمت طلا پیش از امروز ۲۴ تیر / افزایش انس جهانی در بازار اثر می‌گذارد؟
قیمت سکه، طلا و ارز ۱۴۰۰.۰۴.۲۶/ قیمت سکه چقدر ریخت؟

آخرین قیمت طلا پیش از امروز ۲۴ تیر / افزایش انس جهانی در بازار اثر می‌گذارد؟

قیمت سکه، طلا و ارز ۱۴۰۰.۰۴.۲۶/ قیمت سکه چقدر ریخت؟

آخرین قیمت طلا پیش از امروز ۲۴ تیر / افزایش انس جهانی در بازار اثر می‌گذارد؟

قیمت سکه و مسکوکات طلا در معاملات روز چهارشنبه کاهش چشمگیری را تجربه کرد در حالی که در روز‌های اخیر بازار طلا نوسانات شدید نداشت؛ چراکه قیمت دلار به‌عنوان اصلی‌ترین عامل تا‌ثیر‌گذار بر بهای طلا و سکه به ثبات نسبی رسیده بود.

ایران دکستر به نقل از شهر خبر

قیمت طلا گرمی ۱۸ عیار در بازار آزاد دیروز چهارشنبه ۲۳ تیر با چهار هزار و ۸۰۰ تومان کاهش، یک میلیون و ۴۹ هزار تومان معامله شد. قیمت سکه بهار آزادی در بازار آزاد دیروز ۲۳ تیر با ۴۹ هزار تومان کاهش، ۱۰ میلیون و ۳۴۹ هزار تومان معامله شد.

به گزارش ایران دکستر اونس طلا در معاملات روز چهارشنبه، تحت‌تا‌ثیر گزارش تورم آمریکا و رشد فراتر از انتظار قیمت‌های مصرف‌کننده این کشور قرار گرفت، اما افزایش ارزش دلار این رشد را محدود کرد. به این ترتیب بهای اونس در روز گذشته ‌(ساعت ۱۶) به ۱۸۱۷ دلار رسید.

دنیای اقتصاد نوشت:

ضربه دلاری به سکه
دیروز سکه تمام بهار آزادی با افزایش فعالیت فروشندگان رو‌به‌رو شد. فلز گرانبهای داخلی به واسطه قدرت‌گیری فروشندگان، حمایت حساس ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را از دست داد و در محدوده ۱۰ میلیون و ۴۸۰ هزار تومان قرار گرفت. این قیمت ۱۲۰ هزار تومان کمتر از روز سه‌شنبه بود و موجب شد که انتظارات کاهشی در بازار پررنگ‌تر شوند. تحلیلگران فنی باور دارند در صورتی که سکه زیر سطح ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی تثبیت شود، احتمال افت قیمت تا محدوده ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قوی‌تر خواهد شد.

افت قیمت سکه در روز چهارشنبه در شرایطی صورت گرفت که بهای اونس طلا در بازارهای جهانی تا ساعت ۴ بعدازظهر عمدتا روند افزایشی داشت و حتی به نزدیکی محدوده هزار و ۸۲۰ دلاری رسیده بود.

با ازسرگیری سیر نزولی دلار به رغم پیشروی اونس طلای جهانی، قیمت طلا و سکه در معاملات روز گذشته از حبس قیمتی آزاد شد. بهای هر قطعه سکه با افت ۱۸۰ هزار تومانی به ۱۰ میلیون و ۴۸۰هزار تومان رسید. با ‌توجه به مناسبت‌های پیش‌رو همچون عید غدیر و قربان به نظر می‌رسد در روز‌های آینده بازار شاهد افزایش تقاضا باشد.

از طرفی با کاهش قیمت طلا در پی اجرای قانون جدید مالیات ارزش افزوده انتظار می‌رود تمایل مردم برای خرید طلا و سکه بیشتر شود که این مهم مانع از ریزش بیشتر قیمت طلا در بازار داخلی خواهد شد.

پیشروی طلای جهانی
آماری که روز سه‌شنبه منتشر شد نشان داد قیمت مصرف‌کننده آمریکا در ژوئن بیشترین افزایش را در ۱۳ سال گذشته داشته است. با وجود این گزارش سرمایه‌گذاران انتظار ندارند بانک مرکزی آمریکا فورا وارد عمل شده و نرخ بهره خود را بالا ببرد. همین نگاه سرمایه‌گذاران باعث شد سرمایه‌گذاران برای در امان ماندن از تورم به خرید طلا رو بیاورند. در حال حاضر توجه بازار روی اینکه تا‌ چه اندازه بانک مرکزی آمریکا نرخ تورم و استمرار آن را کم‌اهمیت خواهد شمرد، است. اگر آنچه در ژوئن رخ داد، مجددا تکرار شود احتمالا مسیر حرکت طلا نزولی خواهد بود.

شهر خبر

اشتراک گذاری

Share on twitter
Share on email
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *