چرا ممنوعیت صادرات نفت خام آمریکا قیمت بنزین در این کشور را پایین نمی‌آورد؟

ممنوعیت صادرات نفت خام آمریکا

چرا ممنوعیت صادرات نفت خام آمریکا قیمت بنزین در این کشور را پایین نمی‌آورد؟

تحلیلگران و متخصصان صنعت نفت در آمریکا عقیده دارند ممنوعیت صادرات نفت خام جریان جهانی نفت را مختل کرده و باعث پایین آمدن قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت این کشور و محدود شدن سرمایه‌گذاری در تولید نفت می‌شود، بنابراین قیمت بنزین بالاتر می‌رود.

ایران دکستر به نقل از تسنیم

ایران دکستر به‌ نقل از گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، در شرایطی که دولت آمریکا به‌دنبال راه‌هایی برای پایین آوردن قیمت بنزین است، دموکرات‌ها از بایدن خواسته‌اند تمام احتمالات را در نظر گرفته و صادرات نفت خام این کشور را ممنوع کند. قیمت بنزین در آمریکا به بالاترین رقم طی ۷ سال گذشته رسیده‌است.
تحلیلگران و متخصصان صنعت نفت در آمریکا انتظار ممنوعیت صادرات را ندارند ولی عقیده دارند حتی ممنوع شدن صادرات هم نمی‌تواند قیمت بنزین را پایین بیاورد بلکه بیش‌از پیش آن را افزایش می‌دهد.
درحالی‌که جو بایدن در فکر اقداماتی برای کاهش قیمت انرژی مخصوصا بنزین در آمریکاست، تحلیلگران می‌گویند بهتر است بازار به حال خود رها  شود تا مسیر خود را طی کند. ممنوعیت صادرات نفت خام جریان جهانی نفت را مختل کرده و باعث پایین آمدن قیمت نفت خام وست تگزاس اینترمدیت این کشور و محدود شدن سرمایه‌گذاری در تولید نفت می‌شود. به‌این‌ترتیب سهم بزرگ‌تری از عرضه نفت دنیا در اختیار اوپک و متحدانش قرار می‌گیرد.

نفت ۸۰ دلاری و قیمت بالای بنزین به محبوبیت رئیس‌جمهور آمریکا آسیب می‌رساند، اما تحلیلگران عقیده دارند قیمت بالای بنزین دلیل محکمی برای اعلام شرایط اضطراری و برداشت از ذخایر استراتژیک نفتی یا ممنوعیت صادرات نفت خام نیست.
صنعت نفت تنها یک پیام برای دولت بایدن دارد: سیاست‌های ضد نفت خود را کنار بگذارید و یک اطمینان قانونی برای تشویق تولیدکنندگان نفت آمریکا جهت سرمایه‌گذاری بیشتر به وجود آورید تا بتوانند با تولید داخلی تقاضای مردم را در حال حاضر و در میان‌مدت تامین کنند.
تحلیلگران عقیده دارند محدود کردن صادرات نفت آمریکا کمکی به پایین آوردن قیمت بنزین نمی‌کند، بلکه قیمت‌ها بیش‌از پیش افزایش پیدا می‌کند چون حتی اگر قیمت نفت خام آمریکا پائین بیاید، پالایشگاه‌ها هنوز هم به نفت سنگین خارجی نیاز دارند که در نبود ۳ میلیون بشکه در روز صادرات آمریکا گران‌تر خواهد شد. بنابراین تنها راه‌حل برای قیمت بنزین آزاد گذاشتن تولیدکنندگان آمریکایی است.

اشتراک گذاری

Share on twitter
Share on email
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

تقویم اخبار

آبان ۱۴۰۰
ش ی د س چ پ ج
« مهر   آذر »
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *