راهنمای جامع خرید عایق نانو نمای ساختمانی

این محصول نانو ، آب ‌گریز کننده نمای ساختمان بدون محدودیت در نوع مصالح است. این ماده قابلیت نفوذ در سطوح ساختمانی را دارد و می‌تواند از نفوذ آب و ایجاد شوره بر روی انواع نماهای ساختمانی جلوگیری کند

نانو نما

مقدمه خرید عایق نانو نما :

ضمن عرض سلام و وقت به خیر خدمت شما خواننده گرامی برای اینکه در وقت با ارزش شما صرفه جویی شود ما مطالب مهم این مقاله را به صورت خلاصه در اینجا آورده ایم تا با خواندن آن ها به تمامی مطالب این مقاله پی ببرید .

شما همچنین می توانید با دیدن این ویدئو نیز تمامی آن نکات را دریابید.

مجموعه ایران دکستر
 • نکته اول : توجه داشته باشید که مفهوم نانو صرفا برای آبگریز کردن سطح صورت می گیرد . 
 • نکته دوم : تفاوت بین آبگریز و آب بند یا نم بند است . آبگریز کردن برای نمای ساختمان و زمانی که آب راکدی وجود ندارد و رطوبت به صورت بخار آب یا باران به سطح می رسد. در این زمان شما نیاز به آبگریز کردن دارید . 
 • اما در صورتی که شما آب راکد داشته باشید یا منبعی برای نگه داشتن آب وجود داشته باشد شما نیاز به آب بندی دارید که در این صورت باید چسب آب بندی ایران دکستر استفاده نمایید 
 • نکته سوم : توجه داشته باشید که برای سطوحی مانند سطوح کاشی و سرامیک نما نیاز به نانو نما ندارید زیرا این موارد لعاب داشته ، نفوذ ناپذیرند و امکان نفوذ عایق در آن ها وجود ندارد
 • توجه : برای سطوح کاشی و سرامیک توجه به دو نکته ضروری است : 
  • بند کشی مناسب 
  • نانو زدن بر روی بند ها 
  • با این دو فعالیت نمای کاشی یا سرامیکی شما کاملا آبگریز شده و عمر مفید آن به ۵ الی ۱۰ سال افزایش می یابد.

درصورتی که با خواندن این مطالب به جواب اصلی خود رسیدید خوشحال می شویم نظریات یا تجربیات خود را در پایین این مقاله برای ما بنویسید. با تشکر مجموعه ایران دکستر

نانو نما چیست ؟

این محصول نانو ، آب ‌گریز کننده نمای ساختمان بدون محدودیت در نوع مصالح است. این ماده قابلیت نفوذ در سطوح ساختمانی را دارد و می‌تواند از نفوذ آب و ایجاد شوره بر روی انواع نماهای ساختمانی جلوگیری کند و جهت آب‌ گریز کردن انواع سطوح ساختمانی مانند:

عایق نانو آبگریز نما PX750
جهت خرید بهتری ن محصول عایق نانو آبگریز نما کلیک کنید. دلیل این نکته را با خواندن ادامه این مقاله خواهید فهمید!
 • سیمانی 
 • آجری
 •  گچی 
 • کاهگلی 
 • سنگی 
 •  چوبی 
 • کناف 
 • کارتن 
 •  کاغذ و ….. استفاده گردد. 

همچنین این محصول به دلیل داشتن خاصیت آب‌ گریزی بالا باعث ایجاد خاصیت خودتمیزشوندگی نماهای ساختمانی نیز می‌شود.

چرا باید نمای خود را آبگریز کنیم؟


از گذشته تا کنون همواره نمای ساختمان یکی از اجزای اصلی زیبایی آن به شمار می رفته است. علاوه بر آن مرحله نما سازی نیز جز مراحل با اهمیت و گران قیمت ساختمان سازی می باشد این موارد به این دلیل است که نمای ساختمان علاوه بر زیبایی برای بنا نقش محافظ سازه در برابر عوامل محیطی ، جوی و  تاثیرات اشعه های خورشیدی نیز می باشد.

امروزه با گسترش صنعت ساختمان سازی و همچنین ورود صنایعی مانند صنعت شیمی ساختمان به این حوزه باعث افزایش مصالح نماسازی از شیوه های مختلفی جهت ساخت نما استفاده می شود ولی با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور و تاثیرات محیط ، اکثر مصالح مورد استفاده در نماسازی معمولا انواع سنگ،آجر و در بعضی مناطق کشور کاهگل و… هستند.

آبگریز کردن نما نه تنها آن را در برابر بارش های باران بلکه در مقابل مواردی همچون تاثیر اشعه خورشید و گرد و خاک ها محافظت می نماید . این سه عامل یعنی

 • باران
 • اشعه خورشید
 • طوفان های خاک

از متداول ترین تهدید ها برای نما های ساختمانی هستند که شما با این کار می توانید نمای خود را در برابر تمامی این موارد مقاوم نمایید. توجه داشته باشید ، از آنجایی که ایران کشوری چهار فصل بوده و در مناطق مختلف آب و هوای متفاوتی نیز دارد بنابراین لزوما یک راه حل یا محصول مناسب نقاط مختلف نیست .

برای مثال اکثر برند ها بسته به موقعیت مکانی خود یک محصول را تولید می نمایند که این امر باعث می شود تا این محصول مناسب آن شرایط آب و هوایی بوده و برای شرایط دیگری مناسب نباشد. اما از آنجایی که مجموعه ایران دکستر در شهر یزد قرار گرفته که شدید ترین نوع آب و هوایی را دارد (گرمای بسیار زیاد در تابستان و سرما و یخبندان بالا در فصل زمستان به همراه بارش های کوتاه) باعث می شود که نما ها در اکثر مواقع بیش از ۲ سال نتوانند زیبایی و کیفیت خود را حفظ کنند .

اما مجموعه ما با تولید محصول عایق نانو آبگریز نما این امکان را فراهم نموده تا نمای شما تا ۵ سال حتی به شستشو نیاز نداشته باشد زیرا سطح به دلیل وجود مواد نانو نفوذ ناپذیر بوده و در نتیجه گرد و خاک نمی توانند در لایه ها نفوذ کرده و نما را کثیف نمایند.

علاوه بر آن نانو نما باعث می شود که هزینه شستشوی نمای شما نیز از بین برود . این عامل به دلیل نفوذ ناپذیر نمون سطح نمای شماست . در صورتی که سطح نمای شما نانو باشد به دلیل خاصیت خود تمیز شوندگی دیگر نیازی به شستشو نخواهد داشت.

در اصل هزینه ای که برای نانو کردن نمای ساختمان انجام می دهیم برای جلوگیری از هزینه های پیش رو ست . در صورتی که میخواهید این هزینه ها را با یک دیگر مقایسه نمایید می توانید با اکیپ های نصب داربست و شستشوی نما صحبت نموده و قیمت هر یک را بگیرید . جمع این دو مورد هزینه شستشوی نمای شما برای یک سال است . اگر شما هر یک سال یکبار نیز آن را شستشو دهید این هزینه پنج برابر می شود .

البته که باید توجه داشته باشید : به دلیل شرایط بازار قیمت ها در حال افزایش بوده و بنابراین این هزینه بسیار بیشتر نیز خواهد شد.

نانو نما چه کاربردی دارد ؟

نانو عایق رطوبتی دوجزئي
عایق نانو نمای رطوبتی دوجزئی ایران دکستر

جالب است بدانید زیبایی و آراستگی نمای ساختمان شما نه تنها باعث تاثیر مثبت روحی روانی ساکنین ساختمان می شود بلکه باعث زیبایی شهری نیز خواهد شد. علاوه برآن گفتیم که نمای ساختمان وظیفه محافظت از دمای درون سازه و … را نیز دارد .

بنابراین همانطور که محافظت از سازه و زیبایی آن به عهده نمای ساختمان است محافظت از زیبایی و سلامت نمای ساختمانی نیز به عهده ما است و باید به خوبی از آن مراقبت شود. 

نانو نما با جلوگیری از شوره نما و تاثیر آلودگی های محیطی بر روی سطح نما باعث جلوگیری از رنگ پریدگی یا کم رنگ شدن درسطح نما شده می شود. البته که این موضوع بیشتر در نما های آجری خود را نمایش می دهد.

همانطور که می دانید اکثر ساختمان ها بعد از اتمام با مشکل نم و رطوبت و یا ایجاد شوره در نما مواجه می شوند

و به همین علت نانو عایق های رطوبتی ایران دکستر بوجود آمدند تا فرایند عایق کاری و آب گریز کردن نمای ساختمان را بدون تخریب آن ممکن سازند که همین امر علاوه بر افزایش کیفیت سازه ها باعث کاهش هزینه های بالای تخریب و اجرای مجدد نیز می شود . 

نانو نما چه مزایایی دارد؟

علاوه بر مزایایی که گفته شد نانو نما مزایای دیگری نیز دارد که در این بخش به آن خواهیم پرداخت :

 • اولین ویژگی این محصول قدرت نفوذ ۵ الی۱۰ میلی‌متر آن در مصالحی مانند بتن، گچ، آجر، کاهگل و… است . این مزیت به این دلیل کاربردی است که دیگر مانند رزین ها لایه ای روی سطح تشکیل نمی شود . در صورت تمایل می توانید به مقاله مقایسه رزین با مواد نانو سر بزنید تا از ویژگی های کامل آن مطلع شوید.
 • آب پایه بودن و به همراه نداشتن مواد شیمیایی و حلال‌های نفتی سمی باعث می شود تا این محصول سمی نبوده و در صورت تماس با بدن به آن آسیب وارد نکند و باعث ایجاد هزینه های اضافی درمان نیروی اجرایی برای کارفرما نشود . علاوه برآن باعث می شود تا این محصول تهدیدی برای محیط زیست نیز نباشد
 • ایجاد خاصیت خود تمیز شوندگی : از آنجایی که امکان نفوذ ماده ای به سطح نانو شده وجود ندارد بنابراین نتیجه میگیریم که این سطوح کثیفی هم ندارد که باعث کاهش هزینه شستشوی نمای سازه خواهد شد.
 • پایدار در شرایط آب و هوایی مختلف : ایران کشوری چهار فصل است که هر بخش از آن آب و هوای مخصوص خود را دارد. هر کدام از این شرایط آب و هوایی نیز می توانند آسیب های متفاوتی را به سطح نما وارد سازند . اما این محصول به دلیل وجود فناوری پیشرفته نانو در خود با تمامی آن ها سازگار بوده و در تمامی نقاط کشور قابلیت استفاده و اجرا را دارد.
 • اجرای بسیار آسان : این محصول نیاز به مهارت اجرایی یا ابزار خاصی ندارد و صرفا بایک قلم موی ساده یا یک تلمبه سم پاشی با فشار پایین به راحتی قابل اجرا و استفاده است.
 • بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی : علاوه بر آن که پس از اجرا شما را از هزینه های زیادی بی نیاز می کند قیمت مناسبی هم داشته و قابل ارسال به سراسر کشور است . جهت سفارش یا دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوری رایگان به این صفحه مراجعه کنید.
 • کاملابه سطح جذب می شود و لایه و فیلم روی آن ایجاد نمی کند : همانطور که در قسمت اول گفتیم این محصول لایه یا فیلم روی سطح ایجاد نمی کند . این مزیت به آن دلیل خیلی مورد توجه است که متاسفانه امروزه بسیاری از افراد سودجو با نام نانو رزین ها را به مردم می فروشند و باعث بوجود آمدن هزینه های بی شماری می شوند . حتما در آینده مقاله ای در رابطه با نحوه شناسایی محصولات تقلبی با محصولات با کیفیت برایتا منتشر خواهیم نمود . 
 • عدم پوسته شدن و تغییر فام رنگ سطح : این مورد نیز به دلیل وجود محصولات تقلبی بسیار مورد توجه قرار گرفته زیرا آن ها پس از مدتی کوتاه طبله کرده ، پوسته می شوند و نهایتا از روی سطح کنده شده و رنگ آن را نیز خراب می کنند و همه این موارد درصورتی است که محصول نانو ایران دکستر تا ۱۰ سال عمر مفید دارد.
عایق نانو آبگریز نما
عایق نانو نمای آبگریز

روش مصرف و نکات استفاده از نانو نما چیست ؟

 • هر یک کیلو محصول عایق نانو رطوبتی ایران دکستر px750 با توجه به سطح زیر کار حدودا برای پوشش ۶ الی۱۰ متر مربع از سطح کافی است . 
 • این محصول در دو دست اجرا می شود بنابراین بر مبنای عدد بالا میزان مصرف را محاسبه نموده و در ۲ ضرب کنید تا میزان مصرف نهایی شما بدست آید.
 • گاهی موارد ممکن است نیاز به سه دست باشد بنابراین پیشنهاد می کنیم حتما قبل از هر اقدامی با کارشناسان ما در تماس باشید تا بتوانیم بهترین کیفیت را با مناسب ترین قیمت به شما عزیزان ارائه دهیم
 • در صورتی که خودتان اجرا می کنید توجه به این نکته ضروری است : حتما از تمیز بودن سطح زیر کار مطمئن بوده و بعد از آن اقدام به اجرا نمایید .
 • دست اول کار را به صورت عمودی اجرا نمایید و پس از خشک شدن دست دوم را به صورت افقی اجرا نمایید تا به بالاتری کارایی محصول برسید.
 • در صورتی که سطح کار شما کاشی یا سرامیک است نیازی به محصول نانو نیست چرا که این سطوح خود لعاب محافظ داشته و از نفوذ مواد جلوگیری می نماید بنابراین برای این سطوح فقط کافی است بند ها را نانو بزنید و از اجرا بر روی سطو خودداری نمایید.

در صورتی که به دنبال پودر بندکشی مناسب می گردید به این صفحه مراجعه نمایید.

در صورتی که به دنبال یک خرید مناسب محصول نانو عایق هستید به این صفحه مراجعه نمایید .

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار اقتصادی و عمرانی

تشدید برخورد با خودروهای آلاینده

تشدید برخورد با خودروهای آلاینده/ لزوم انتقال نمایشگاه ها به محل شهرآفتاب

تشدید برخورد با خودروهای آلاینده : لزوم انتقال نمایشگاه های پرمخاطب به مجموعه شهرآفتاب و تشدید برخورد با خودروها و... read more

ارز ۴۲۰۰ باعث افزیش تورم شد؟

ارز ۴۲۰۰ باعث افزیش تورم شد؟

بنا بر اعتقاد برخی کارشناسان حوزه اقتصاد، رشد پایه پولی، افزایش نقدینگی و تورم بیشتر، یکی از مهمترین آثار توزیع... read more

رشد بیش از 22 درصدی اعتبارات عمرانی فارس در بودجه1401

رشد بیش از ۲۲ درصدی اعتبارات عمرانی فارس در بودجه۱۴۰۱

دکستر ، احمدعلــى افــکارى به تبییــن لایحــه بودجه 1401 پرداخت و با اشــاره به اعتبارات عمرانى گفــت: اعتبارات مصوب براى... read more

قیمت جهانی نفت امروز 4 دی 1400

قیمت جهانی نفت امروز ۴ دی ۱۴۰۰

دکستر: در معاملات قبل از تعطیلات کریسمس در روز جمعه قیمت نفت برنت شاهد کاهش بود و روند افزایشی سه جلسه گذشته... read more

هدف ما واگذاری پروژه‌های عمرانی به پیمانکاران بومی است

هدف ما واگذاری پروژه‌های عمرانی به پیمانکاران بومی است

دکستر، علی محمد زنگانه ظهر چهارشنبه در جلسه با انجمن پیمانکاران ساختمانی استان با حضور نمایندگان مردم گلستان در مجلس... read more

چرا ساخت‌وسازها در کشور کیفیت ندارد؟

چرا ساخت‌وسازها در کشور کیفیت ندارد؟

دکستر، مهدی روانشادنیا، کارشناس مسکن با حضور در برنامه "گفتگوی 18:30" شبکه خبر درباره معیارهای سنجش کیفیت ساختمان در ایران و... read more

مصوبه جدید شورای عالی مسکن برای جوانان مجرد

مصوبه جدید شورای عالی مسکن برای جوانان مجرد

دکستر: رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه برگزاری نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته با اعلام اینکه... read more

پیش بینی رشد ۷۸ درصدی درآمدهای آذربایجان‌شرقی در سال آینده

پیش بینی رشد ۷۸ درصدی درآمدهای آذربایجان‌شرقی در سال آینده

دکستر : داود بهبودی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه آذربایجان شرقی از رشد ۲۲ درصدی اعتبارات عمرانی و تفویض اختیارات... read more