بهره برداری از دو طرح مهم عمرانی قم تا سه ماه آینده

بهره برداری از دو طرح مهم عمرانی قم تا سه ماه آینده
بهره برداری از دو طرح مهم عمرانی قم تا سه ماه آینده

بهره برداری از دو طرح مهم عمرانی قم تا سه ماه آینده

بنیاد مسکن بوشهر در صدرجدول فعالیت‌ عمرانی روستاهای کشور

بهره برداری از دو طرح مهم عمرانی قم تا سه ماه آینده

استاندار قم از بهره برداری از دو پروژه مهم تحقیقاتی-اقتصادی استان تا پایان تیر امسال خبر داد.

ایران دکستر به نقل از قطره
ایران دکستر به نقل از گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکزقم، بهرام سرمست امروز در حاشیه بازدید از شهرک نمایشگاهی قم و ساختمان مرکز تحقیقات اداره کل آب و هواشناسی استان گفت: در تلاش هستیم با تامین به موقع اعتبارات باقی مانده و رفع موانع پیش روی پیمانکاران، تا حداکثر تیر ماه امسال شاهد تکمیل و افتتاح این ۲ پروژه باشیم.

وی نمایشگاه بین المللی قم را ویترین تولید و صنعت قم دانست و گفت: این شهرک نمایشگاهی با قرار گرفت در موقعیتی مناسبت (مسیر آزاد راه قم تهران) نقش موثری در معرفی محصولات استان دارد و موجب رونق تولید می‌شود.

شهرک نمایشگاهی قم با ۱۲ هزار متر زیربنا، در ابتدای مسیر آزاده راه قم به سمت تهران ایجاد شده و تاکنون حدود ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

برای ساخت این شهرک تاکنون ۸۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات بخش خصوصی هزینه شده و برای تکمیل آن حدود ۲۰ میلیارد تومان دیگر نیاز است.

پیش بینی می‌شود بخشی از این پروژه تا سه ماه آینده تکمیل و آماده افتتاح شود.

استاندار همچنین از مسیر دسترسی این شهرک نیز بازدید کرد.

به گفته کلهر مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای قم راه دسترسی به شهرک نمایشگاهی قم در ۹ کیلومتر و در مرحله اجرا می‌شود که در مرحله اول ۲ کیلومتر آن تا دو ماه آینده زیربار ترافیک می‌رود.

خانم دانیال رئیس اداره توسعه مدیریت و منابع اداره کل هواشناسی قم هم در حاشیه این بازدید‌ها با اشاره به پیشرفت ۹۲ درصدی پروژه مرکز تحقیقات آب و هواشناسی قم گفت: تاکنون برای اجرای این طرح ۱۱ میلیارد تومان از محل اعتبارات استان هزینه شده و برای تکمیل و تجهیز آن ۱۲ میلیارد تومان دیگر نیاز است.

گفتنی است: عملیات ساخت مرکز تحقیقات آب و هواشناسی قم با ۲ هزار و ۶۵۱ مترمربع زیربنا و در ۳ طبقه از سال ۹۴ آغاز شده است و پیش بینی می‌شود تا تیر امسال به بهره برداری برسد.

اشتراک گذاری

Share on twitter
Share on email
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *