پارسال ۸۰ هزار تن فولاد در مجتمع صنعتی اسفراین تولید شد

پارسال ۸۰ هزار تن فولاد در مجتمع صنعتی اسفراین تولید شد
پارسال ۸۰ هزار تن فولاد در مجتمع صنعتی اسفراین تولید شد

پارسال ۸۰ هزار تن فولاد در مجتمع صنعتی اسفراین تولید شد

پارسال ۸۰ هزار تن فولاد در مجتمع صنعتی اسفراین تولید شد

پارسال ۸۰ هزار تن فولاد در مجتمع صنعتی اسفراین تولید شد

بجنورد_ایرنا- مدیر عامل مجتمع صنعتی فولاد اسفراین گفت: این مجتمع صنعتی در سال گذشته ۸۰ هزارتن فولاد آلیاژی به ارزش ۱۲ هزار میلیارد ریال تولید کرد.

ایران دکستر به نقل از ایرنا : علی ملک روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میزان تولید فولاد آلیاژی در این واحد صنعتی در سال ۹۹ نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن (۹۸) حدود ۴۵ درصد رشد نشان می دهد که ناشی از ریل گذاری مناسب در این واحد صنعتی برای رسیدن به ظرفیت اسمی است.
وی میزان تولید فولاد در این مجتمع را در سال ۹۸ حدود ۵۶ هزار تن اعلام کرد.
وی اضافه کرد : از لحاظ ارزشی میزان تولیدات این مجتمع صنعتی در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن ( ۹۸) حدود ۲.۵ برابر رشد نشان می دهد به طوری که از ۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال سال ۹۸ به ۱۲ هزار میلیارد ریال در سال ۹۹ رسید.
تکرار جهش تولید فولاد در ۱۴۰۰
مدیرعامل مجتمع صنعتی فولاد اسفراین پیش بینی تولید در این واحد صنعتی را در سال جاری  را حدود ۹۲ هزار تن و به ارزش ۱۵ هزار میلیارد ریال اعلام کرد و اظهارداشت : در صورت تحقق این برنامه میزان تولید در این واحد صنعتی در سال حمایت از تولید و پشتیبانی ها و مانع زدایی نسبت به سال گذشته بیش از ۱۲ درصد افزایش خواهد یافت.

صادرات ۱۷میلیون یورو قطعات فولادی 
مدیر عامل مجتمع صنعتی اسفرابن گفت : در سال گذشته ۱۷ میلیون یورو محصولات فولاد آلیاژی از مجتمع فولاد اسفراین به خارج کشور صادر شد و پیش بینی می شود که این صادرات در سال جاری با روند افزایشی تولید فولاد به ۲۵ تا ۳۰ میلیون دلار برسد.
مجتمع صنعتی فولاد اسفراین از شرکت های زیر پوشش سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و بزرگترین تولید کننده قطعات و مقاطع فولاد آلیاژی در خاورمیانه است که امکان ساخت ۱۴۰ گونه فولاد آلیاژی را دارد و این مجتمع صنعتی به عنوان بزرگترین تولید کننده قطعات و مقاطع فورج و ریخته گری سنگین و فوق سنگین فولاد آلیاژی، با داشتن متخصصان توانمند و فناوری پیشرفته، توانایی رفع نیازهای راهبردی صنایع کشور در بخش های نفت و گاز، نیروگاهی، کشتی سازی و ماشین سازی، ریلی و صنایع معدن و فولاد را دارد.
ظرفیت اسمی تولید در این مجتمع صنعتی تا قبل از افتتاح طرح توسعه در فروردین ماه سال جاری ۸۰ هزار تن است که با افتتاح طرح توسعه این مجتمع صنعتی در ۱۲فروردین ۱۴۰۰با دستور ویدئو کنفرانس رییس جمهوری ظرفیت اسمی تولید در این واحد صنعتی به ۱۲۰ هزار تن افزایش یافت.
برای اجرای طرح توسعه مجتمع فولاد اسفراین در استان خراسان شمالی در مجموع در دولت یازدهم و دوازدهم حدود ۹۴ میلیون یورو و ۱۳۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه شد.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد مرکز خراسان شمالی قرار دارد که به دلیل برخورداری از  ۲ مجتمع بزرگ و مهم صنعتی فولاد و لوله گستر، قطب صنایع بزرگ استان خراسان شمالی محسوب می شود.

اشتراک گذاری

Share on twitter
Share on email
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *