قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۲/۰۷

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۲/۰۷
قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۲/۰۷

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۲/۰۷

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۲/۰۷

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۰۲/۰۷

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۳ درصد کاهش به ۱۷۸۰ دلار و ۸۸ سنت رسید.

ایران دکستر به نقل از رویترز

ایران دکستر نقل از رویترز، در حالی که تقویت دلار سبب کاهش جذابیت سرمایه گذاری در بازار طلا شده و بازارها به دنبال سرنخ هایی از نشست سیاست گذاری فدرال رزرو هستند، قیمت طلا امروز اندکی کاهش داشت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۳ درصد کاهش به ۱۷۸۰ دلار و ۸۸ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه ژوئن با ۰.۰۷ درصد رشد به ۱۷۸۱ دلار و ۳۰ سنت رسید.

ایلیا اسپیواک تحلیلگر موسسه دیلی اف ایکس در این باره گفت: «ما شاهد بهبود نسبی ارزش دلار و سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا هستیم و به نظر می رسد که این مسئله در حال حاضر عامل اصلی تحولات بازار طلاست.»

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای رقیب امروز اندکی افزایش داشت و سبب گرانتر شدن طلا براین خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند. در عین حال میزان سوددهی اوراق قرضه ده ساله دولت آمریکا در نزدیکی ۱.۵۷۰ درصد باقی ماند.

فعالان بازار اکنون منتظر پایان نشست دو روزه فدرال رزرو در روز چهارشنبه هستند. هرچند انتظار نمی رود تغییر سیاست عمده ای رخ دهد اما سرمایه گذاران به دقت چشم اندازی را که رئیس بانک مرکزی آمریکا برای اقتصاد این کشور در ماه های پیش رو ترسیم خواهد کرد دنبال می کنند.

در همین حال بانک مرکزی ژاپن سیاست پولی خود را ثابت حفظ کرده در حالی که محدودیت های جدید اعمال شده برای مقابله با کرونا بر چشم انداز اقتصادی این کشور که وضعیتی شکننده را تجربه می کند سایه افکنده است.

در هند دولت از ارتش خواسته که به مهار موج شیوع ویروس کرونا کمک کند و کشورهای مختلف متعهد شده اند کمک های پزشکی برای مقابله با وضعیت اضطراری بیمارستان های این کشور ارسال نمایند.

اشتراک گذاری

Share on twitter
Share on email
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *