هشت هزار واحد طرح ملی مسکن در حال ساخت است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد به تلاش مهندسان حوزه مسکن استان اشاره کرد و گفت: ساخت هشت هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن در حال انجام است، اگر ساخت این واحدها همزمان با آغاز کار دولت شروع می شد، مسلما عملکرد در این حوزه بهتر از شرایط موجود بود.

هشت هزار واحد طرح ملی مسکن در حال ساخت است

هشت هزار واحد طرح ملی مسکن در حال ساخت است

معاون استانداری یزد

یزد- ایرنا -معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد به تلاش مهندسان حوزه مسکن استان اشاره کرد و گفت: ساخت هشت هزار واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی مسکن در حال انجام است، اگر ساخت این واحدها همزمان با آغاز کار دولت شروع می شد، مسلما عملکرد در این حوزه بهتر از شرایط موجود بود.

به گزارش ایرنا، محسن صادقیان روز چهارشنبه به مناسبت پنجم اسفند روز مهندس در جمع مهندسان ساختمان یزد افزود: این استان در حوزه طرح یادشده در کشور پیشتاز ‌است، همزمان با عید مبعث نخستین واحدهای مرحله یادشده به متقاضیان تحویل می شود، در حالی که عملیات اجریی ساخت این واحدها اردیبهشت ماه امسال آغاز شد.
وی از تلاش مجموعه سازمان نظام مهندسی ساختمان یزد در حوزه ساخت و ساز قدردانی کرد و ادامه داد: این روزها، به دلیل شیوع ویروس کرونا شرایط متفاوتی نسبت به سال های گذشته در جامعه حاکم است به همین دلیل با رفتار، برخورد و تفکر متفاوت که نسبت به گذشته تفاوت دارد ،باید در خدمت به مردم بود.

صادقیان اضافه کرد: پیشرفت های زیادی به دلیل محدودیت ها و اجبار در استفاده از فناوری ها در این حوزه حاصل شد که از آنها باید برای خدمت بهتر به مردم استفاده کرد ‌و در این راستا از مجموعه هیات مدیره سازمان یادشده در بهره گیری از سیستم ها ، سامانه ها و الکترونیکی کردن فرآیند کارها باید تشکر کرد، هرچند جای کار بسیاری دارد، امید می رود، روزی فرا رسد که با تعامل این سازمان با شهرداری، پروانه ساختمان یک ماهه، صادر شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد با تاکید بر ضرورت همراهی مهندسان استان در اجرای پروژه‌های عمرانی، خاطرنشان کرد: همه باید تلاش کنند تا شاهد رشد و پیشرفت استان در مسیر عمران و آبادانی بود.

صادقیان به دستاوردهای استان در حوزه های مختلف عمرانی با کمک کارفرمایان، پیمانکاران و مشاوران این حوزه اشاره کرد و گفت: هم اکنون با تلاش مهندسان رشته تاسیسات و گاز، ۹۹ درصد شهرها و روستاهای استان به گازطبیعی دسترسی دارد.
وی با تاکید بر اینکه شاید کمتر استانی به این جایگاه دست یافته باشد، افزود: در حال حاضر برای دستیابی به صنعت سبز در استان حرکت ادامه دارد و با جدیت گازرسانی به صنایع استان دنبال می‌ شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد  همچنین به دستاوردهای مهندسان استان در حوزه آب اشاره کرد و ادامه داد: با این تلاش ها تحول بسیاری در حوزه تامین آب و مدیریت مصرف اتفاق افتاد و با تلاش مسوولان می توان گفت، سال های آینده تا حدودی  دغدغه آب وجود ندارد، امروز مهندسان حوزه صنعت استان در بازچرخانی و بازآفرینی آب، ابتکار خوبی دارند که قابل ستایش است.
صادقیان باقدردانی از تلاش‌ مهندسان حوزه برق هم خاطرنشان کرد: تحول بسیاری در حوزه برق رقم خورد  که در حوزه تامین و مصرف دستاوردهای خوبی حاصل شد و « امروز روستایی را نداریم از برق برخوردار نباشد.»
وی با بیان اینکه به همت مهندسان حوزه راهسازی هم روستاهای بالای ۲۰ خانوار به راه دسترسی مناسب دسترسی دارد، گفت: هم اکنون ۴۵۰ کیلومتر بزرگراه در حال ساخت است، امید می رود تا پایان دولت، ۲۰۰ کیلومتر آزادراه در استان به بهره‌برداری برسد که از افتخارهای دولت محسوب می‌شود.

پنجم اسفند در تقویم رسمی ایران به مناسبت سالروز تولد خواجه نصیرالدین طوسی دانشمند ایرانی روز مهندس نامگذاری شد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار اقتصادی و عمرانی

تشدید برخورد با خودروهای آلاینده

تشدید برخورد با خودروهای آلاینده/ لزوم انتقال نمایشگاه ها به محل شهرآفتاب

تشدید برخورد با خودروهای آلاینده : لزوم انتقال نمایشگاه های پرمخاطب به مجموعه شهرآفتاب و تشدید برخورد با خودروها و... read more

ارز ۴۲۰۰ باعث افزیش تورم شد؟

ارز ۴۲۰۰ باعث افزیش تورم شد؟

بنا بر اعتقاد برخی کارشناسان حوزه اقتصاد، رشد پایه پولی، افزایش نقدینگی و تورم بیشتر، یکی از مهمترین آثار توزیع... read more

رشد بیش از 22 درصدی اعتبارات عمرانی فارس در بودجه1401

رشد بیش از ۲۲ درصدی اعتبارات عمرانی فارس در بودجه۱۴۰۱

دکستر ، احمدعلــى افــکارى به تبییــن لایحــه بودجه 1401 پرداخت و با اشــاره به اعتبارات عمرانى گفــت: اعتبارات مصوب براى... read more

قیمت جهانی نفت امروز 4 دی 1400

قیمت جهانی نفت امروز ۴ دی ۱۴۰۰

دکستر: در معاملات قبل از تعطیلات کریسمس در روز جمعه قیمت نفت برنت شاهد کاهش بود و روند افزایشی سه جلسه گذشته... read more

هدف ما واگذاری پروژه‌های عمرانی به پیمانکاران بومی است

هدف ما واگذاری پروژه‌های عمرانی به پیمانکاران بومی است

دکستر، علی محمد زنگانه ظهر چهارشنبه در جلسه با انجمن پیمانکاران ساختمانی استان با حضور نمایندگان مردم گلستان در مجلس... read more

چرا ساخت‌وسازها در کشور کیفیت ندارد؟

چرا ساخت‌وسازها در کشور کیفیت ندارد؟

دکستر، مهدی روانشادنیا، کارشناس مسکن با حضور در برنامه "گفتگوی 18:30" شبکه خبر درباره معیارهای سنجش کیفیت ساختمان در ایران و... read more

مصوبه جدید شورای عالی مسکن برای جوانان مجرد

مصوبه جدید شورای عالی مسکن برای جوانان مجرد

دکستر: رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه برگزاری نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته با اعلام اینکه... read more

پیش بینی رشد ۷۸ درصدی درآمدهای آذربایجان‌شرقی در سال آینده

پیش بینی رشد ۷۸ درصدی درآمدهای آذربایجان‌شرقی در سال آینده

دکستر : داود بهبودی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه آذربایجان شرقی از رشد ۲۲ درصدی اعتبارات عمرانی و تفویض اختیارات... read more