افزایش شاخص بورس به چه قیمتی؟/ مناظره زنده کارشناسان بورس امروز در تسنیم و رادیو گفتگو

افزایش شاخص بورس به چه قیمتی؟

افزایش شاخص بورس به چه قیمتی؟/ مناظره زنده کارشناسان بورس امروز در تسنیم و رادیو گفتگو

ساعت ۱۴:۳۰ امروز کارشناسان بازار سرمایه درباره آنچه بر بورس طی ماه‌های اخیر گذشته و انتظارات بجا یا نابجا سهامداران از بورس در خبرگزاری تسنیم مناظره می کنند که از رادیو گفتگو و سایت تسنیم به صورت زنده منتشر می شود.

ایران دکستر به نقل از تسنیم

به گزارش ایران دکستر به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، موضوع بورس طی دو سه سال اخیر به ویژه از زمانی که شاخص بورس در اواخر سال ۹۸ و اوایل ۹۹ به صورت غیرواقعی جهش غیرمنطقی داشته است، مورد توجه عموم مردم قرار گرفته و متاسفانه برخی سهامداران با این انگیزه که یک شبه پولدار شوند، سرمایه های خود را فروخته و وارد این بازار شدند که البته بلدها به آنچه می خواستند رسیدند و نابلدها سرمایه هایشان نابود شد.

طی ماههای اخیر و با روی کار آمدن دولت سیزدهم برخی سهامداران به شکل منطقی خواستار بازگشت ثبات به این بازار بودند و البته عده ای هم در مقابل خواسته های غیرمنطقی برای جهش شاخص داشته اند که این انتظار جز با افزایش نرخ تورم یا رشد نرخ ارز و آزادسازی قیمتها محقق نخواهد شد.

البته بسیاری از کارشناسان و فعالان بازار سرمایه معتقدند که بورس باید آیینه واقعی از اقتصاد باشد و شاخص بورس هم باید با عملکرد مثبت و موفق شرکتهای حاضر در بورس مثبت شود، که در این بین عملکرد شرکتهای بزرگ دولتی و شبه دولتی و در واقع حقوقی های بورس هم مهم است که باید در راستای حفظ منافع همه سهامداران از جمله سهامداران خرد باشد که ظاهرا در برخی مقاطع اینگونه نبوده است.

در همین رابطه، ساعت ۱۴:۳۰ امروز خبرگزاری تسنیم با مشارکت رادیو گفتگو مناظره ای را با حضور برخی کارشناسان حوزه بورس و اقتصاد برگزار می کند که به صورت زنده از رادیو گفتگو و سایت و شبکه های اجتماعی خبرگزاری تسنیم به شکل صوتی و تصویری پخش می شود.

مهمانان این برنامه امین دلیری، معاون پیشین وزیر اقتصاد و مدرس دانشگاه، فردین اقابزرگی، مدیر عامل سبدگردان نیکان و کارشناس بازار سرمایه، دکتر رضا غلامی ، کارشناس اقتصادی و دکتر مهدی رباطی تحلیلگر بازار سرمایه و اقتصاددان هستند.

این برنامه به تهیه کننده گی دکتر معصومه اسمعیل نژاد و توسط کارشناس مجری، آقای محسن احمدی فرد اجرا می شود.

اشتراک گذاری

Share on twitter
Share on email
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

تقویم اخبار

آذر ۱۴۰۰
ش ی د س چ پ ج
« آبان   دی »
 ۱۲۳۴۵
۶۷۸۹۱۰۱۱۱۲
۱۳۱۴۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹
۲۰۲۱۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶
۲۷۲۸۲۹۳۰  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *