معاون استانداری یزد: برنامه چهار ساله طرح‌های عمرانی در اولویت است

برنامه چهار ساله طرح‌های عمرانی در اولویت

معاون استانداری یزد: برنامه چهار ساله طرح‌های عمرانی در اولویت است

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد گفت: تدوین برنامه چهار ساله طرح‌های عمرانی استان از جمله مهمترین اولویت ها و اقدام های این حوزه در شروع کار دولت سیزدهم انتخاب و در دستورکار قرار دارد.

ایران دکستر به نقل از ایرنا

ایران دکستر : به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی استانداری یزد، محسن صادقیان از مدیران کل حوزه عمرانی خواست در بازه زمانی یک ماهه و با هماهنگی یکدیگر این برنامه را تهیه کنند تا با هدف گذاری درست و مشخص و برنامه ریزی بتوان اهداف عمرانی استان را محقق کرد.

وی بر ضرورت ایجاد هم افزایی بین مدیران دستگاه های اجرایی و همچنین پیگیری میدانی برای برطرف کردن مشکل طرح‌ها تاکید کرد و افزود:  امروز با وجود تمامی مشکل و کمبودها به ویژه در اعتبار  عمرانی این هم افزایی بیشتر مورد توجه است.

صادقیان با بیان اینکه در کنار تمامی فعالیت های حوزه عمرانی، حوزه شهری، روستایی، مدیریت بحران و طرح اقدام ملی مسکن از مهمترین اولویت های عمرانی استان است تصریح کرد:  با برنامه دولت برای ساخت چهار میلیون مسکن در یک برنامه چهارساله، هم اکنون توانستیم برنامه اولیه برای ساخت حدود ۵۴ هزار واحد مسکونی در تمامی شهرها و روستاهای استان از سوی خودمالکان، انبوه سازان،  شرکت تعاونی ها، اقدام ملی ، تفاهم نامه فرهنگیان ، نیروهای نظامی و مسکن محرومان تهیه کنیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندای یزد در ادامه از آغاز عملیات اجرایی ۱۵ هزار واحد مسکونی در آینده نزدیک در استان خبر داد و گفت:  در این زمینه  از زمین های پیشنهادی طرح‌ اقدام ملی مسکن در شهرهای مختلف استان بازدید شد.

وی اضافه کرد: سازمان همیاری شهرداری های استان با تمامی توان در حال تکمیل پروژه های ساختمانی ۲۰۰ واحدی سایت فاطمیه شهر یزد است تا این واحدها همزمان با  مرحله اول پروژه های مسکن ملی مهریز تا چند هفته آینده به متقاضیان تحویل شود.

هم اکنون ۸۷درصد از یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت یزد در ۲۴ شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها زندگی می کنند که از این تعداد ۹ هزار نفر عشایر هستند که عمدتا در شهرستان های خاتم و ابرکوه سکونت دارند. 

منبع : ایرنا

اشتراک گذاری

Share on twitter
Share on email
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

تقویم اخبار

آبان ۱۴۰۰
ش ی د س چ پ ج
« مهر   آذر »
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *