تصویب لایحه ای برای جلوگیری از تخلف سازندگان در ایجاد نورگیر

تصویب لایحه ای برای جلوگیری از تخلف سازندگان

تصویب لایحه ای برای جلوگیری از تخلف سازندگان در ایجاد نورگیر

اعضای شورای شهر با مصوبه ای برای جلوگیری از تخلف سازندگان ساختمان در ایجاد نورگیر موافقت کردند.

ایران دکستر به نقل از مهرنیوز

به گزارش ایران دکستر به نقل از گزارش خبرنگار مهر، لایحه «اصلاحیه بند (۳-۱) ماده (۳) مصوبه چارچوب اختیارات و وظایف کمیسیون‌های داخلی مناطق» در جلسه علنی امروز شورای شهر بررسی شد.

در ابتدا مهدی عباسی عضو شورای شهر در توضیح این لایحه گفت: ما در پهنه R۲۵۱ به دلیل توده گذاری نقشه‌های ساختمانی نورگیرهای کاذب را ارائه می‌دادیم و در نهایت منجر به یک آشفتگی می‌شد و مالکین به سمت برخی تخلفات ساختمانی می‌رفتند.

وی افزود: در همین راستا بافتی در گذشته در این زمینه شکل گرفته بود که شهرداران به صورت ۶۰ درصد نقشه‌ها را لحاظ می‌کردند و برای یکسانی جمعیت ایجاد شود و جلوی تخلفات ساختمانی گرفته شود، شهرداری لایحه‌ای تنظیم کرده است.

عباسی بیان کرد: نتیجه این لایحه بر این شد که به کمیسیون‌های مناطق به استثنای منطقه ۱ اجازه داده می‌شود در پیشروی ۶۰ درصد افزایش تراکم ساختمانی را بدون اضافه طبقه ملاک عمل قرار دهند.

سپس احمد کاشانی در این خصوص گفت: در حال حاضر یکی از مشکلات منطقه ۱۲ بافت فرسوده و همین مشکل است. این لایحه به رفع مشکلات بافت فرسوده هم کمک خواهد کرد به علاوه سازنده‌ها نیز ضرر نخواهند کرد و در ساخت پیش قدم می‌شوند.

سپس ناصر امانی در موافقت با این لایحه گفت: این امر یکی از بهترین لوایح با پیوست عدالت است چراکه در آن به مناطق محروم و فرسوده نیز توجه شده است.

در نهایت این لایحه با ۱۹ رأی موافق به تصویب رسید.

سایر اخبار عمرانی و اقتصادی را از اینجا مرور نمایید

اشتراک گذاری

Share on twitter
Share on email
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

تقویم اخبار

آبان ۱۴۰۰
ش ی د س چ پ ج
« مهر   آذر »
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *