دلالان با کمبود تصعنی سیمان در تکمیل مسکن مهر اخلال ایجاد می‌کنند

واسطه ها و دلالان باعث شده اند که ادامه ساخت پروژه های مسکن مهر پردیس با مشکل مواجه شود .

دلالان با کمبود تصعنی سیمان در تکمیل مسکن مهر اخلال ایجاد می‌کنند
دلالان با کمبود تصعنی سیمان در تکمیل مسکن مهر اخلال ایجاد می‌کنند

دلالان با کمبود تصعنی سیمان در تکمیل مسکن مهر اخلال ایجاد می‌کنند

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: واسطه ها و دلالان با ایجاد کمبود تصنعی، گران شدن چند برابری سیمان و میلگرد را باعث شده اند که این مساله ادامه ساخت پروژه های مسکن مهر پردیس را با مشکل مواجه کرده است.

ایران دکستر به نقل از ساختمان آنلاین

به گزارش ایران دکستر: «مهدی هدایت»گفت: قطع برق یکی از دلایل کمبود سیمان است اما دلالان و واسطه ها قیمت سیمان و میلگرد را به چند برابر رساندند.

وی افزود: کمبود و گرانی سیمان، ساخت پروژه‌های مسکن مهر، طرح اقدام ملی، پروژه های روبنایی و زیربنایی پردیس را در فازهای جدید  ۱۱،۸،۹، ۵ را با مشکل مواجه خواهد کرد.

وی  با اشاره به افزایش قیمت سیمان طی روزهای گذشته، اظهار داشت:  سیمان در بازار پیدا نمی شود و در صورت موجود بودن باید سه برابر قیمت  واقعی آن را خریداری کنیم .

مدیر عامل شرکت عمران گفت: برای رفع مشکلات یاد شده از وزیران وزارتخانه های نیرو و صنعت، معدن و تجارت درخواست و انتطار ورود و رسیدگی  برای رفع مشکل کمبود و گرانی سیمان داریم.

هدایت با بیان اینکه در اوج فصل کاری ساخت پروژه های مسکن مهر به دلیل بی تدبیری و دلال بازی آسیب می بیند که با ورود وزارتخانه های یاد شده این مشکل مرتفع خواهد شد.

 
 

وی گفت: با توجه به مصرف بالای برق ،پیشنهاد می شود که چند کارخانه مجوز تغییر ساعت کاری از ساعت یک  تا ۵ بامداد داده شود تا سطح تولید کم نشود و ما مشکل ادامه ساخت و ساخت ساز را نداشته باشیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس ادامه داد: در برخی از استان ها سیمان مازاد بر مصرف تولید می شود که می توانیم سیمان مورد نیاز خود را از آنها تامین کنیم  و راه اندازی مجدد کارخانه سیمان شمال در روستای باغکمش شهرستان پردیس که مدتی تعطیل شده نیز می تواند راهگشای رفع مشکل کمبود سیمان باشد.

هدایت با اشاره به بروز اختلال در روند فعالیت پیمانکاران و انبوه سازان در کمبود و گرانی سیمان، افزود: یکی از مشکلات کنونی پیمانکاران تامین سیمان است، ضمن اینکه قیمت میلگرد نیز چند صعودی در پیش گرفته و اگر تا ده روز آینده مشکل سیمان حل نشود پروژه های مسکن مهر پردیس آسیب می بیند.

 طی یک هفته گذشته سیمان در بازار کمیاب شده و قیمت هر پاکت سیمان از ۱۵ هزار تومان به ۷۰ هزار تومان رسیده و نرخ اعلامی میلگرد کیلویی ۱۷ هزار و ۷۰۰ تومان برای نوع پرمصرف و این رقم برای درب کارخانه است و در حال حاضربا این قیمت پیدا نمی شود و دلالان میلگرد را تا کیلویی ۲۰ تا ۲۲ هزار تومان در بازار می فروشند.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدد ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد که پس از بارگذاری کامل مسکن مهر، این جمعیت به ۶۰۰ هزار نفر خواهد رسید.

ساختمان آنلاین

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار اقتصادی و عمرانی

تشدید برخورد با خودروهای آلاینده

تشدید برخورد با خودروهای آلاینده/ لزوم انتقال نمایشگاه ها به محل شهرآفتاب

تشدید برخورد با خودروهای آلاینده : لزوم انتقال نمایشگاه های پرمخاطب به مجموعه شهرآفتاب و تشدید برخورد با خودروها و... read more

ارز ۴۲۰۰ باعث افزیش تورم شد؟

ارز ۴۲۰۰ باعث افزیش تورم شد؟

بنا بر اعتقاد برخی کارشناسان حوزه اقتصاد، رشد پایه پولی، افزایش نقدینگی و تورم بیشتر، یکی از مهمترین آثار توزیع... read more

رشد بیش از 22 درصدی اعتبارات عمرانی فارس در بودجه1401

رشد بیش از ۲۲ درصدی اعتبارات عمرانی فارس در بودجه۱۴۰۱

دکستر ، احمدعلــى افــکارى به تبییــن لایحــه بودجه 1401 پرداخت و با اشــاره به اعتبارات عمرانى گفــت: اعتبارات مصوب براى... read more

قیمت جهانی نفت امروز 4 دی 1400

قیمت جهانی نفت امروز ۴ دی ۱۴۰۰

دکستر: در معاملات قبل از تعطیلات کریسمس در روز جمعه قیمت نفت برنت شاهد کاهش بود و روند افزایشی سه جلسه گذشته... read more

هدف ما واگذاری پروژه‌های عمرانی به پیمانکاران بومی است

هدف ما واگذاری پروژه‌های عمرانی به پیمانکاران بومی است

دکستر، علی محمد زنگانه ظهر چهارشنبه در جلسه با انجمن پیمانکاران ساختمانی استان با حضور نمایندگان مردم گلستان در مجلس... read more

چرا ساخت‌وسازها در کشور کیفیت ندارد؟

چرا ساخت‌وسازها در کشور کیفیت ندارد؟

دکستر، مهدی روانشادنیا، کارشناس مسکن با حضور در برنامه "گفتگوی 18:30" شبکه خبر درباره معیارهای سنجش کیفیت ساختمان در ایران و... read more

مصوبه جدید شورای عالی مسکن برای جوانان مجرد

مصوبه جدید شورای عالی مسکن برای جوانان مجرد

دکستر: رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه برگزاری نمایشگاه حمل و نقل و صنایع وابسته با اعلام اینکه... read more

پیش بینی رشد ۷۸ درصدی درآمدهای آذربایجان‌شرقی در سال آینده

پیش بینی رشد ۷۸ درصدی درآمدهای آذربایجان‌شرقی در سال آینده

دکستر : داود بهبودی در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه آذربایجان شرقی از رشد ۲۲ درصدی اعتبارات عمرانی و تفویض اختیارات... read more