روند صعودی طلا ادامه دارد؟

روند صعودی طلا ادامه دارد؟
روند صعودی طلا ادامه دارد؟

روند صعودی طلا ادامه دارد؟

روند صعودی طلا ادامه دارد؟

روند صعودی طلا ادامه دارد؟

قیمت دلار ثابت باقی ماند. به دنبال تثبیت قیمت ارز، طلا و سکه بدون تغییر ماندند. فروشندگان طلا می‌گویند قیمت طلا تا پایان هفته بدون تغییر است.

ایران دکستر به نقل از تجارت نیوز

به گزارش ایران دکستر ، قیمت طلا در بازار ایران تحت تاثیر آرامش بازار ارز ثابت باقی ماند. انس جهانی طلا هم از حرکت ایستاد و دیروز با قیمت یک هزار و ۸۰۸ دلار معامله شد.

 

آیا ثبات بازار ارز و طلا به روند مثبت مذاکرات ارتباطی دارد؟ نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران پاسخ داد: ثبات قیمت طلا و ارز به به روند مذاکرات ارتباطی ندارد. فعلا مذاکرات بین‌المللی به تعویق افتاده است. علت ثبات قیمت طلا کاهش میزان تقاضا است.

محمد کشتی‌آرای توضیح داد: زمانی که بازار ارز آرامش داشته باشد، قیمت طلا و سکه علی رغم نوسان انس جهانی تغییر چندانی ندارد. طلافروشان در سطح شهر تهران باز هستند اما فعلا تقاضایی برای خرید طلا دیده نمی‌شود.

خرید گردنبند طلا از برند ریسه گالری با ضمانت و ارسال رایگان!!! کلیک کن

او درباره پیش‌بینی خود از وضعیت بازار طلا به تجارت‌نیوز گفت: قیمت دلار نسبت به روز شنبه تغییر نکرد و در محدوده ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان ثابت ماند. بنابراین پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا تا پایان هفته تغییر نکند.

دنیای اقتصاد نوشت:

تحرکات ناچیز سکه

بازار طلا و سکه در این روزها مسیر سختی را برای بازگشت به روند افزایشی سابق خود دارد؛ به‌طوری‌که بهای سکه بهار آزادی در پی تعطیلی معاملات اونس طلا در بازار جهانی و همچنین داد و ستدهای کم‌رمق و بی‌انگیزه دلار در بازار ارز روزهای گذشته که تمایل زیادی برای رشد از خود نشان ندادند، باعث شد که در روز یکشنبه این فلز گرانبها در همراهی قیمت دلار تغییرات مثبتی را به ثبت برساند و افزایش ۳۰ هزار تومانی را تجربه کرد و به بهای ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان افزایش یافت. به گفته برخی کارشناسان این بازار انتظار می‌رود که نرخ طلا و سکه از روزهای آینده همراه با آغاز معاملات اونس جهانی که روند مثبتی را به خود گرفته، تغییرات معناداری را در جهت مثبت برای بهای سکه شاهد باشیم.

سومین هفته سبز طلا

نرخ اونس طلا در معاملات بازار جهانی پس از پشت‌سر گذاشتن ریزش بزرگ خود، برای سومین هفته متوالی روند مثبت و افزایشی را طی کرد و تا بالای مرز ۱۸۰۰ دلار پیش‌رفت؛ به‌طوری‌که این فلز ارزشمند عملکرد هفتگی ۱/ ۱ درصدی را عاید سرمایه‌گذاران این بازار کرد. با این حال قیمت اونس طلا در جست‌و‌جوی سیگنال‌های جدید برای تعدیل سیاست‌های انبساطی فدرال‌رزرو آمریکا و همچنین آمارهای اقتصادی تاثیر گذاری که قرار است در هفته جاری منتشر شود، می‌تواند بر روند افزایش قیمت طلای جهانی موثر باشد. عده‌ای از کارشناسان این بازار خاطرنشان کردند که با توجه به شیوع ویروس نوع جدید کرونا با نام دلتا و تعطیلات تابستانی، رویت معاملات در محدوده با دامنه نوسان کم و نسبتا ثابت در معاملات روزهای آینده این بازار بسیار محتمل است.

اشتراک گذاری

Share on twitter
Share on email
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *