سه پروژه شاخص عمران شهری اردبیل بزودی تکمیل می‌شود

سه پروژه شاخص عمران شهری اردبیل بزودی تکمیل می‌شود

سه پروژه شاخص عمران شهری اردبیل بزودی تکمیل می‌شود

شهردار اردبیل از تکمیل پل قدس، پل شهید سلیمانی و دوربرگردان میدان ورزش به عنوان سه پروژه عمرانی شاخص و مهم این شهر در آینده نزدیک خبر داد.

ایران دکستر به نقل از ایرنا

به گزارش ایران دکستر ، محمود صفری روز شنبه در دیدار با استاندار اردبیل گفت: تاثیر افتتاح این پروژه‌ها در بهبود بخش قابل توجهی از وضعیت ترافیک کلان‌شهر اردبیل بسیار موثر خواهد بود.

وی عملیاتی کردن پروژه‌های تبادل پل بسیج و کنترل هوشمند ترافیک اردبیل را از دیگر برنامه‌های اولویت‌دار شهرداری اردبیل برشمرد و افزود: در خصوص تعیین تکلیف باغ هفت هکتاری واقع در بین میدان بسیج و ارتش نیز در روزهای آینده خبرهای خوشی برای شهروندان خواهیم داشت.

شهردار اردبیل با اشاره به بلاتکلیف ماندن بحث معارضان دولتی پروژه‌های پل نیایش و پل تقاطع آقاباقر، افزود: علت جمع‌آوری موقت تاسیسات کارگاه عمرانی در محدوده پل آقاباقر فقدان همکاری لازم دستگاه‌های اجرایی مربوطه در زمینه انتقال به‌موقع تاسیسات فیبر نوری و شبکه آب و فاضلاب است.

وی تلاش شهرداری برای اتمام طرح تفصیلی شهر اردبیل تا پایان امسال را یادآور شد و بیان کرد: این طرح مهم که نقش مستقیمی در توسعه متوازن کلان‌شهر اردبیل در آینده خواهد داشت، در طول ۶ سال گذشته به اتمام نرسیده بود.

صفری همچنین پیش‌بینی اجرای چهار پروژه زیرگذر در چهارراه حافظ، چهارراه ججین، دروازه آستارا و بهسازی زیرگذر حسن‌آباد در بودجه سال ۱۴۰۱ را از دیگر برنامه‌های مهم شهرداری اردبیل عنوان کرد.

وی با اشاره به محدود بودن منابع درآمدی مجموعه شهرداری، ایجاد تسهیل از سوی استانداری اردبیل در ارتباط با دسترسی بلامانع مجموعه مدیریت شهری به برخی منابع درآمدی را خواستار شد و اضافه کرد: در زمینه مساعدت‌های دولتی از جمله اختصاص قیر به شهرداری هم رعایت عدالت در تخصیص بر اساس جمعیت شهری مورد انتظار است.

اردبیل با جمعیت بیش از ۵۰۰ هزار نفر دارای پنج منطقه شهری است.

اشتراک گذاری

Share on twitter
Share on email
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

تقویم اخبار

آبان ۱۴۰۰
ش ی د س چ پ ج
« مهر   آذر »
۱۲۳۴۵۶۷
۸۹۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴
۱۵۱۶۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱
۲۲۲۳۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸
۲۹۳۰  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *