پرداخت همزمان ۱۰۴ هزار تسهیلات غیر حضوری به بازنشستگان تامین اجتماعی

پرداخت همزمان 104 هزار تسهیلات غیر حضوری به بازنشستگان تامین اجتماعی
پرداخت همزمان 104 هزار تسهیلات غیر حضوری به بازنشستگان تامین اجتماعی

پرداخت همزمان ۱۰۴ هزار تسهیلات غیر حضوری به بازنشستگان تامین اجتماعی

پرداخت همزمان 104 هزار تسهیلات غیر حضوری به بازنشستگان تامین اجتماعی

پرداخت همزمان ۱۰۴ هزار تسهیلات غیر حضوری به بازنشستگان تامین اجتماعی

مدیرعامل بانک رفاه کارگران گفت: میزان اعتبار تسهیلات مستمری بگیران تامین اجتماعی با همکاری سازمان تامین اجتماعی و بانک رفاه از حدود ۲۰۰ میلیارد تومان به ۲ هزار و ۲۳۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است و از طریق سامانه پرداخت غیر حضوری تسهیلات بانک رفاه، اول اسفند ماه به صورت همزمان بیش از ۱۰۴ هزار بازنشسته تامین اجتماعی تسهیلات قرض الحسنه دریافت خواهند کرد.

به گزارش برنا، «اسماعیل لله گانی» مدیرعامل بانک رفاه در مراسم رونمایی از دو سامانه رفاه تولید و پرداخت غیر حضوری تسهیلات مستمری بگیران تامین اجتماعی با اشاره به اینکه عمده فعالیت‌های بانک رفاه در حوزه سلامت و خدمات‌رسانی به بازنشستگان است، گفت: طی سالجاری حدود ۲۰۰ میلیار تومان اعتبار جهت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه برای مستمری بگیران تامین اجتماعی اختصاص یافته بود که با همکاری سازمان تامین اجتماعی و بانک رفاه کارگران این تسهیلات به ۲ هزار و ۲۳۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است و این افزایش اعتبار تسهیلات قرض الحسنه باعث شد که سامانه پرداخت غیر حضوری تسهیلات مستمری بگیران تامین اجتماعی راه اندازی شود.

وی ادامه داد: در مرحله اول و دوم پرداخت غیر حضوری تسهیلات قرض الحسنه مشکلاتی به وجود آمد اما با همکاری سازمان تامین اجتماعی و شرکت رایتل این سامانه غیر حضوری پرداخت تسهیلات شرایطی را مهیا می کند که بازنشستگان تامین اجتماعی بدون حضور در شعب بانک رفاه جهت ثبت درخواست و دریافت تسهیلات خود اقدام کنند.

وی تاکید کرد: با استفاده از این سامانه مراحل استعلام و تایید اهلیت اعتباری مستمری بگیران تامین اجتماعی بصورت مکانیزه و در کوتاه ترین زمان انجام می شود و در اول اسفند ماه به صورت همزمان بدون حضور به شعب بانک رفاه بیش از ۱۰۴ هزار بازنشسته تامین اجتماعی تسهیلات قرض الحسنه دریافت خواهند کرد.

لله گانی در خصوص نحوه ثبت نام در سامانه غیر حضوری تسهیلات مستمری بگیران، گفت: بازنشستگان تامین اجتماعی می توانند طی هر ماه برای ثبت درخواست دریافت تسهیلات به این سامانه مراجعه کنند، مراحل اداری پرداخت این تسهیلات به صورت مکانیزه انجام خواهد شد و پس طی این مراحل در اول هر ماه تسهیلات قرض الحسنه به حساب بازنشستگان واریز می شود.

مدیرعامل بانک رفاه در ادامه به راه اندازی سامانه رفاه تولید اشاره کرد و گفت: در زمان بازدید از  مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان که بانک رفاه اعتباری بیش از ۳ میلیارد تومان به صورت بلاعوض برای تامین بشکه‌های آب شرب در مناطق سیل زده سیستان اعطا کرد، مشخص شد بسیاری از کارآفرینان این استان در خصوص عرضه محصولات تولید با مشکلاتی روبرو هستند که بانک رفاه برای ایجاد بستر مناسب برای رشد تولید و معرفی محصولات تولیدی در مناطق محروم سامانه رفاه تولید را راه اندازی کرد.

لله گانی ادامه داد: این سامانه تمامی محصولاتی که در حوزه های مختلف در سراسر کشور بخصوص مناطق محروم تولید می شود را معرفی می کند و امکان خرید نقد و اقساط این محصولات از طریق این سامانه فراهم شده است.

وی افزود: همچنین جلسات مختلفی با صادرکنندگان کشور در خصوص صادرات محصولات کارآفرینان که قابل عرضه به بازار های جهانی هستند، برگزار شده است. بانک رفاه در اولین مرحله در مناطق محروم برای تولید فرش دست باف تسهیلاتی را ارائه خواهد کرد تا زمینه توسعه و صادرات این بخش مهیا شود.

اشتراک گذاری

Share on twitter
Share on email
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *