کمیسیون انرژی روند سوخت‌رسانی در زمستان را بررسی کرد

کمیسیون انرژی روند سوخت‌رسانی در زمستان را بررسی کرد

کمیسیون انرژی روند سوخت‌رسانی در زمستان را بررسی کرد

کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی روند سوخت رسانی در زمستان را با حضور معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی بررسی و آن را مثبت ارزیابی کرد.

ایران دکستر به نقل از ایرنا

ایران دکستر ، «مصطفی نخعی» در توضیح نشست روز سه شنبه کمیسیون انرژی مجلس از حضور «جلیل سالاری»  معاون وزیر نفت و مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی به منظور ارائه برنامه‌های خود خبر داد و گفت: معاون وزیر نفت چالش‌های پیش‌رو این حوزه را تشریح و اعلام کرد اساسنامه شرکت ملی پالایش و پخش در حال آماده سازی است.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: به گفته وی این اساسنامه به هیات دولت ارسال شده است و درصورت تایید تقدیم مجلس  خواهد شد.  همچنین احکام بودجه‌ای مربوط به شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی نیز آماده کردند و به سازمان برنامه و بودجه جهت اعمال در لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ ارسال شده است.      

وی افزود: مدیرعامل شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در این جلسه روند سوخت‌رسانی در زمستان را مثبت ارزیابی کرد، چراکه خوشبختانه اکنون ذخایر خوبی در زمینه نفت گاز نیروگاهی و نفت کوره نیروگاهی داریم و اگر این روند ادامه پیدا کند به‌یقین مشکلات ما در بحث خاموشی برق و توقف نیروگاه‌ها به دلیل کمبود سوخت بسیار کمتر خواهد بود.

نخعی با بیان اینکه بحران خاموشی جدی است، اضافه کرد: از آنجا که روند ناترازی میان تولید گاز و مصرف انرژی در زمستان روز به روز در حال افزایش است و حتی اگر سال جاری این ناترازی مدیریت شود به‌یقین برای سال‌های آتی همچنان ادامه خواهد داشت مگر آنکه در برنامه‌های میان مدت و بلندمدت موضوع افزایش تولید گاز و اصلاح الگوی مصرف را جدی‌تر دنبال کنیم تا سال‌های آینده شرایط پایدارتری را پشت سر گذاریم.

این نماینده مجلس افزود: معاون وزیر نفت از برنامه‌ریزی برای ساخت یک پتروپالایشگاه ۳۰۰ هزار بشکه‌ای نفت خام، با سهامداری پالایشگاه‌ها، دولت و مجموعه‌های دیگر خبر داد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس احداث خط لوله دوم بندرعباس به رفسنجان برای انتقال فرآورده‌های تولیدی جنوب به شمال کشور را یکی‌دیگر از برنامه‌های مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش عنوان کرد و خاطرنشان کرد: خط لوله انتقال فرآورده‌های نفتی از رفسنجان به بیرجند و تربت حیدریه به عنوان یکی از مهمترین زیرساخت‌های انتقال فرآورده‌ای نفتی به شرق کشور، یکی‌دیگر از برنامه مهم وی بیان شد.

منبع : ایرنا

اشتراک گذاری

Share on twitter
Share on email
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram

تقویم اخبار

مهر ۱۴۰۰
ش ی د س چ پ ج
« شهریور   آبان »
 ۱۲
۳۴۵۶۷۸۹
۱۰۱۱۱۲۱۳۱۴۱۵۱۶
۱۷۱۸۱۹۲۰۲۱۲۲۲۳
۲۴۲۵۲۶۲۷۲۸۲۹۳۰
۳۱  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *